De Havilland Mosquito Mk.II (1/72, Airfix)

marel-v

Re: De Havilland Mosquito Mk.II (1/72, Airfix)

Příspěvek od marel-v » 03 bře 2012, 09:25

Zdravím posílám pár info o černých barvách používaných v RAF
http://www.modelforum.cz/viewtopic.php? ... dedd667a3f" target="_blank" target="_blank" target="_blank" target="_blank
A Jedna fotka pilotního prostoru NF MkII
Přílohy
story-1.jpg

Peter Badár

Příspěvek od Peter Badár » 04 bře 2012, 21:49

Pokračovanie:
Tak dnes som od rána celý deň modelárčil spolu s tými prestávkami na jedenie a upratovanie. Interiér som vlepil do polovíc trupu. Tie som po veľkej námahe zlepil, a následne po hodine vytmelil. Tmelu bolo potreba dosť, hlavne na miestách kde sú kolíky sú dosť hlboké prepadliny a po celej dĺžke spoja trupu. Prilepil som aj výškovky a následne pred chvíľou aj krídla. Krídla sedia absolutne presne. Žiadna medzierka, krásne to sadlo. Pred prilepením krídel som však do krídel dolepil vlastne zhotovené svetlomety. Zhotovil som ich z alobalu, ktorý som vytvaroval na hrote pilníka (štetec by vytvoril príliš vysoký svetlomet, pilník má iba menšie zaoblenie na konci ručky). Teraz sa chystám pracovať na motorových gondolách.
Snímka664.jpg
Model po zlepení krídel a trupu.
Snímka666.jpg
Detail "nosa" lietadla. Podarilo sa mi zhotoviť škrabance. Za povšimnutie stojí aj množstvo tmelu na prepadlinách kde sú kolíky.
Snímka667.jpg
Spodné plochy. Po celom spoji trupu bolo treba veľa tmeliť.
Snímka668.jpg
Detail svetlometu. Ideálne ho bolo vyfotiť pred zlepením krídel, no zabudol som.
Tento rok:
Postavené modely: Grumann F6F-3 (1/72, Academy), Messerschmitt Bf 109 G-6/R-6/Trop (1/72, Italeri), Messerschmitt Me 163 (1/72, Academy)
Práve staviam: P-51D (1/72, Revell), Focke-Wulf Fw 190 D-9 (1/72, Airfix), Kawasaki Ki-61-I KAId (1/72, Hasegawa), Grumman TBF-1 (1/72, Academy)

„Najväčším šťastím človeka je, keď môže žiť pre to, za čo by bol ochotný zomrieť.“
Honoré de Balzac

Milujem ťa Rainbow Dash.

Peter Badár

Příspěvek od Peter Badár » 06 bře 2012, 09:08

Pokračovanie:
Tak stavba ide pekne. Včera som zhotovil gondoly aj podvozok. Airfix rieši túto partiu zaujimavo. Diely podvozku majú pekné detaily, ale plast z ktorého to urobili (chyba sa nemusí prejaviť u vaších stavebniciach) je tvrdý a krehký. Jednoducho mi tá plastová konštrukcia praskala, ten plast sa nehodlá zbieliť, jednoducho praskne. Napriek tomu som pokračoval v stavbe. Motorové gondoly sedia celkom pekne. Stačilo trochu tlaku. Naopak gondoly zdobia dve nechutné prepadliny nad každým kolíkom (2 prepadliny na gondole), sú vzadu v spoji krídla a konca gondoly hore (teraz je t už vytmelené). Vrtule a ich kužele sú takýsto pekné, a aj sadly pekne. Stačilo len zalepiť. Model je skoro pripravený na Surfacer, ktorý odhalí chyby. Výfuky, anténu a iné detaily zalepím po nástreku.
Snímka669.jpg
Model po prilepení gondól a podvozku.
Snímka671.jpg
Detail gondól a taktiež nanovo vytmeleného miesta na nose
Snímka672.jpg
Gondoly zo spodnej strany.
Tento rok:
Postavené modely: Grumann F6F-3 (1/72, Academy), Messerschmitt Bf 109 G-6/R-6/Trop (1/72, Italeri), Messerschmitt Me 163 (1/72, Academy)
Práve staviam: P-51D (1/72, Revell), Focke-Wulf Fw 190 D-9 (1/72, Airfix), Kawasaki Ki-61-I KAId (1/72, Hasegawa), Grumman TBF-1 (1/72, Academy)

„Najväčším šťastím človeka je, keď môže žiť pre to, za čo by bol ochotný zomrieť.“
Honoré de Balzac

Milujem ťa Rainbow Dash.

Hančár Ladislav

Příspěvek od Hančár Ladislav » 07 bře 2012, 01:25

Trup zospodu nemas dobre pretmeleny ani prebruseny,to musis znova,vyzera to hrozne.Nerozumiem,naco si tam uz lepil podvozok,vrtule,anteny,ani trup vpredu nieje dobre vybruseny a uz tam mas anteny.
Tie lokomotivne nity trebalo zbrusit a prenitovat znova

Peter Badár

Příspěvek od Peter Badár » 07 bře 2012, 12:58

Pretmelil som ho, ale následne som tam rydlom urobil linku, ktorou som chcel zvýraziť spoj dvierok pumovnice. Linka je však kostrbatá, tak ju pretmelím ešte raz. Anténu a guľomety som musel už zalepiť pre zalepením nosa, ianč by som ich už nedokázal vložiť. To isté platí aj o vrtuľách a podvozku. Nity by som najradšej nechal, ale keď sú príliž veľké, tak ich jemne zbrúsím.
Tento rok:

Honoré de Balzac

Milujem ťa Rainbow Dash.

Pojistovak
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pojistovak » 07 bře 2012, 23:35

Petře, ale ty gondoly fakt nejsou.. hlavně v zadní části. Jako bys to vůbec neřešil. Kam ten spěch?:-)
(Pokud jsi to dělal potom, tak se omlouvám.)
"Reputaci si nevybudujete tím, co se chystáte udělat." -- Henry Ford
Člen Modelářská skupiny na Facebooku
Modelářovo.cz na Facebooku

Hančár Ladislav

Příspěvek od Hančár Ladislav » 08 bře 2012, 09:41

Peter,ze si to pretmelil to vidim,ale nieje to dobre prebrusene.Po prebruseni nesmie byt vidiet spoj trupu,tebe to po surfe vidiet bude,tmelenie a brusenie musis opakovat kym to nebude OK.Gondoly si nepretmelil vobec,ale pises ,ze to je pripravene nasurf.Nieje.Niekedy tmelenie a brusenie opakujem do zblbnutia ,ale ak chces dosiahnut dobry vysledok tak musis.Mam dojem,ze Ty to tmelis a brusis,len aby sa povedalo.To fakt nevidis ako to vyzera?
Vrtule lepim na celkom dokonceny model,to ,ze je v stavebnici v navode prilepit to pred tym aby sa vrtulky tocili ked do nich fuknes je sice pekne,ale pre male deti.Prve co zo stavebnice vyhadzujem je navod.Ale nez zacnem stavbu aj dva tri tyzdne cumim na vylisky a rozmyslam nad technologiou stavby.Tie anteny sa dali nalepit na hotovy model,stacilo popremyslat.Takisto podvozok,lepit to pred striekanim kamuflaze nieje dobry napad.

Peter Sýkora

Příspěvek od Peter Sýkora » 08 bře 2012, 16:07

Peto Laco to vystihol....to ze je to tak v navode ukazane neznamena že to tak musi byť a že nijakym inym spobom sa to vyriešiť neda... treba pred tym aj trocha rozmyslať čo a ako ti treba farbiť fukať atd a v akej postupnosti to skladať... nikde nieje napisane ze sa musis drzať navodu inač to nikdy neposkladaš... taketo veci treba robiť až uplne nakoniec... všetko to potom zavadza a podobne...stále všetku drobotinu až nakoniec a fukať ich samostatne...
Dawnloader

Peter Badár

Příspěvek od Peter Badár » 08 bře 2012, 21:05

Asi som trochu neaktualizoval stavbu. Model má vytmelené gondoly, len som fotky ešte nedal. Anténa je iba jedna nalepená. Druhú som nechal nakoniec, aby som ta upresnil so situáciou. Ver mi, ak by som sa snažil lepiť podvodzok nakoniec, tak by mi ten plast popraskal. Už len pri relatívne bezpečnejšej montáži pred uzavretím gondól mi praskly obidva podvozky. Viem, ja blbec som stavebnice kúpil s vedomím že model ako model. Mosquito som kúpil za 3 € na Plastic Session, tým zodpovedá aj kvalita. Linka je vytmelená, gondoly tiež. Len som hodil fotky, a popisal trochu budúcnosť. Ospravedlňujem sa.
Tento rok:

Honoré de Balzac

Milujem ťa Rainbow Dash.

Peter Badár

Příspěvek od Peter Badár » 12 bře 2012, 18:44

Tragédia. Jedine tak môžem nazvať dnešný robený poriadok. Mosquito som vybral z políčky aj so všetkými rámčekami, dekálmi. Všetko som pekne a starostlivo zbalil do tdrvšieho igelitu, v ktorom som model kúpil, a keď som model odkaladal späť do výtrinky, tak bum-bác! Model mi vypadol z políčky a ohromným nárazom skončil na podlahe. Bol som v šoku. Model, rsp. to čo z modelu ostalo, som zdvihol zo zeme, a prezrel som si to. Prvé kontroly sa usmernily na podvozok, na šťastie ten pád vydržal keďže model padol na "nos". No pozriem sa na "nos", a ten prišiel o 2 guľomety, a anténa je nalomená. Jeden list z vrtule je taktiež urvatý a aj jedna výškovka, a čo ja viem ešte čo. Model som opatrne vrátil do výtrinky, a začal pátrať po dieloch, no nič som zatiaľ nenašiel. Najradšej by som teraz model najradšej zbalil, a dal ho do krabice a naveky odložil do kitníku. :cry: :cry: :cry:
Tento rok:

Honoré de Balzac

Milujem ťa Rainbow Dash.

Odpovědět Předchozí témaNásledující téma

Zpět na „Modelářská nostalgie“