Aviatická pouť 2015

Modeling competitions and events
Aviatická
Příspěvky: 1
Registrován: 28 dub 2015, 08:09

Aviatická pouť 2015

Příspěvek od Aviatická » 28 dub 2015, 08:11

Aviatická pouť opět v Pardubicích

Nejen milovníci letectví a historie si opět přijdou na své. Letošní, již pětadvacátá Aviatická pouť, znovu přivítá návštěvníky na pardubickém letišti. Uskuteční se o víkendu 6. a 7. června a přinese jedinečnou, téměř pětihodinovou podívanou, složenou jak z letových ukázek, tak z komponovaného pozemního programu.

Kromě historických letadel se předvedou též unikátní stroje z období druhé světové války. Mezi stroji bude také legendární americký dvoutrupý stíhač P-38L Lightning, který se loni nemohl kvůli technické závadě vystoupení na Aviatické pouti zúčastnit. Nyní však tohoto stříbrného krasavce návštěvníci budou moci konečně spatřit na vlastní oči. K vidění bude také dvoumotorový bombardér, námořní stíhač nebo akrobacie v podání Martina Šonky. Nebudou chybět ani dechberoucí stíhačky či vrtulníky. Vzdušnou podívanou doplní ze země vojenské jednotky v dobových uniformách a s válečnou technikou.

Kromě unikátní letecké přehlídky a akrobatických kousků pro vás budou připraveny stánky s občerstvením, dětské atrakce, výstavní a prodejní trhy nebo oblíbená zábava v podobě vyhlídkových letů.

Nenechte si ujít unikátní nebeskou show!

Více o programu na http://www.aviatickapout.cz.

Zpět na „Modelářské soutěže, akce“