L-13 Blaník 1/48 AZmodel

Builds in progress
Hudy

L-13 Blaník 1/48 AZmodel

Příspěvek od Hudy » 25 pro 2013, 21:09

Tak sa púšťam do Vianočnej stavby :D Na Vianoce som si nadelil Blaníka od AZ s cieľom,že si spríjemním prázdniny s modelom vetrona, ktorý patrí k tým najznámejším či už v Česku, Slovensku, ale určite aj vo svete. Som fanúšik športového lietania, obľubujem a zaujímam sa o športové éra a vetrone a Blaník je proste klasika a legenda Československého letectva. No a teraz späť k modelu. Vyzerá to fajn, rytie sa nestráca a je ostré. Na niektorých dieloch sú nejaké otrepy, ale to určite problém nieje, pár ťahov šmirgľom a sú preč. Ja som s modelom spokojný, viacej fotiek samotného modelu je tu http://modelweb.modelforum.cz/2013/09/2 ... l/?lang=CS" target="_blank Budem stavať Prievidzkú OM-1814. Na MF som našiel perfektnú tému, kde je veľa fotiek L-13-ky http://www.modelforum.cz/viewtopic.php? ... 87#p338987" target="_blank tomu som sa veľmi potešil, a určite sa nimi budem inšpirovať, najmä pri stavbe kokpitu. Na kokpite si dám naozaj veľmi záležať nakoľko ho bude dosť vidno, a podkladov je dosť tak sa s tým pokúsim trochu pohrať a ak sa podarí tak by som chcel nejaké detaily aj sám vyrobiť tak uvidíme :D Dnes mám v pláne začať začisťovať diely kokpitu, a zajtra možno začnem striekať.
Přílohy
L-13.png
l-13-KA.jpg
OM-1814.jpg
Na stole: MiG-15bis 1/72 Eduard Z-42M 1/72 Hobby boss
Hotovo: Ju 87 B2 stuka 1/72 Revell F6F-5 Hellcat 1/72 Eduard Me-262 A-1a "Schwalbe"

"Podla zákonov arodynamiky by čmeliak vôbec nemal lietať. Lenže čmeliak zákony aerodynamiky nepozná, a preto lieta." Igor Sykorsky

Člen ŠTĚTEČKOVÉ GALAXIE č.47

Hudy

Re: L-13 Blaník 1/48 AZmodel

Příspěvek od Hudy » 26 pro 2013, 11:45

Pomaly žačisťujem diely a skúšal som nasucho zlepiť trup a nie je to zlé, bude treba určite trochu tmelu, ale nebude to zlé. Diely trupu, ale ešte nemám úplne začistené takže sú tam ešte nejaké otrepy, ale tie odstránim. V návode som našiel chybu. Prepážka za kopitom je v návode zobrazená opačne. Nezdalo sa mi to už včera keď som pozeral fotky skutočného stroja, pretože za sedačkou resp. nad ňou má byť malý úložný priestor no a podľa návodu by ten úložný priestor bol tesne za sedačkou pri podlahe čo nedáva zmysel. Dnes som to teda skúsil priložiť podľa návodu a samozrejme to nepasovalo takže to treba dať opačne tým otvorom hore. Dnes sa ešte poksúim vyrobiť páčky na brzdiace a vztlakové klapky.
Přílohy
PC262535.JPG
Spomínaná chyba v návode
PC262545.JPG
PC262542.JPG
PC262539.JPG
Hotovo: Ju 87 B2 stuka 1/72 Revell F6F-5 Hellcat 1/72 Eduard Me-262 A-1a "Schwalbe"

"Podla zákonov arodynamiky by čmeliak vôbec nemal lietať. Lenže čmeliak zákony aerodynamiky nepozná, a preto lieta." Igor Sykorsky

Pojistovak
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pojistovak » 26 pro 2013, 17:48

Raději se řiď fotkama, návody občas nejsou ok.
"Reputaci si nevybudujete tím, co se chystáte udělat." -- Henry Ford
Člen Modelářská skupiny na Facebooku
Modelářovo.cz na Facebooku

VladaK

Příspěvek od VladaK » 15 úno 2014, 11:23

Já ho tu mám už vcelku. musím říct, že i s lepty Brengun je to pohodovka. nevím jak Ty, ale já slepil trup s vlepenou podlahou a zadní přepážkou, protože mezi podlahou a trupem je mezera. Myslím, že vybarvit vnitřek nebude takto problém.

Hudy

Příspěvek od Hudy » 11 bře 2014, 22:41

Tak prepáčte mi za moju neaktivitu, je toho veľa a času je málo. Priznám sa, že na blániku som moc nepostúpil stále som pri kokpite a posledne som niečo lepil cca pred 3 týždňami :( Cez týždeň posilka, beh bicykel atď... cez víkendy zas zápasy, to väčšinou chodíme hrať preč na výjazdy takže to zaberie celý víkend. A do toho ešte škola, takže teraz mám v modelárčine taký útlm, ale ak bude nejakú voľný čas, prázdniny a pod. tak si určite na blaníka čas nájdem.
VladaK píše:Já ho tu mám už vcelku. musím říct, že i s lepty Brengun je to pohodovka. nevím jak Ty, ale já slepil trup s vlepenou podlahou a zadní přepážkou, protože mezi podlahou a trupem je mezera. Myslím, že vybarvit vnitřek nebude takto problém.
Ja ešte trup nemám hotový. Na vrakovisku som našiel nejaké lepty, ale bohužiaľ iba pásy no aj tomu som sa potešil lebo to je detail, ktorý vcelku dosť dobre vidno. Kokpit už mám skoro celý nastriekaný, ešte tam musím vyrobiť páčky klapiek a brzdiacich štítov. Zatiaľ som ešte nelepil nič, mám nastriekané len samotné diely.

Odpovědět Předchozí témaNásledující téma

Zpět na „Stavby“