Spitfire Mk. IX by Eduard- první dojmy !

Discussions about aircraft
El Thud

Spitfire Mk. IX by Eduard- první dojmy !

Příspěvek od El Thud » 29 bře 2013, 22:38

Tak už ho mám. Sice ještě není duben -ale už mi přistál doma obluda Supermarinácká. Eduard na nás spustil hype na české (či světové poměry nevídané) tak jste určitě byli zvědaví jaký ten nový Spitfire vlastně je.
Pěkný.

Ovšem musím říci že jsem asi nepochopil některé věci které byly řečeny, nebo pochopil ale ne přesně.

Krabice je pěkně velká, řekl bych jako u MiGů 21. Obrázek od slečny Borecké už všichni znají, mě osobně vadí že je na modelu od čs. firmy Polák ale nešť - ilustrace je to zdařilá a číší z ní dynamika. Vrrrrůůům !

Původně jsem měl za to že v krabici budou díly pro konstrukci jakékoliv Mk. IXc. Pokud tomu tak bylo tak nechápu proč jsou z rámečku vyštípané alternativní hlavně kanonů (krátká verze) a je tam jeden typ výfuku.
Dřív byl Eduard velkorysý a nechal nám díly i na jiné verze (viz. Bf-110). U mého Spita ale prostě některé díly chybí, některé přebývají... Možná to není důležité ale říct jsem to musel. Ale nebojte -oblá nebo špičatá směrovka tam je, starší typ VOP také zůstal... Nebo ty slibovaná dvířka kabiny v dvojím provedení. Eduard umí plátno a tak potah kormidel je hodně pěkný... Přídavné nádrže tam nejsou vůbec, takže asi půjdou koupit až jako doplněk.
(EDIT 1.4.2013:Tak podle vyjádření pana Šulce nejsou kanóny a kulaté výfuky pro tuto verzi potřebné, byly nějaké technologické problémy tak aby urychlili uvedení modelů do provozu, první série tyhle díly mít nebude, jakmile se to povede odladit budou rámečky kompletní. Krátké a kulaté kanóny a kulaté výfuky tedy nejsou odštípnuté - ZATÍM SE NELISUJÍ !!!)

Povrch je velice pěkný a i když to pan Šulc asi nerad uslyší fakt mi připomíná ze všeho nejvíce Tamiáckou dvaatřicetinu. I barvou plastu, opravdu použili nakonec šedý...
Jsou tam fakt detaily dřív nevídané. Třeba ty plastické přelepky hlavní kulometů. Sice jsem původně myslel že to bude vypadat jinak, ale uvidím jak to bude vypadat až křídlo slepím dohromady.
Místy vystupuje přeplátování-třeba u nádrže nebo některé krytky na dolní části křídla, moc pěkný je i přechod (lem) křídlo/trup. Milý detail jsou nýty na rámování kabiny.Co se mi moc líbí a nejsem si jistý jestli jsem to někde viděl je otevřená špička kuželu vrtule. Nadchly mne disky kol... a šachty podvozku...

Kokpit je velice slušně vybavený, brassin prý bude ještě o dost lepší, ale už z krabičky je více než dostačující.

Plechy jsem zatím podrobněji nezkoumal ale leptík je vcelku malý.

Co se ale nepovedlo jsou dekály. Linka nohy u "Pat" je mimo (ono je to vidět i u náhledu kamuflážního schématu na FB -jde mimo "hmotu končetiny", samotná postavička není prokreslená, stejně tak čáp "312" perutě, jedna z čs. kokard má ujetý soutisk.... Na boxartu se dívá slečna do objektivu (portrét), v obtiscích je zobrazena z profilu... Opravdu mě mrzí že tam není Cartograf... Zvlášť když levné "Fixy" mají obtisky od Catrographu všechny.

Masky v mém kousku jsou trochu pomuchlané ale snad to nebude vadit...

Nýtování - mě přijde relativně v pohodě. Není až tak výrazné a asi pod surfem zmizí...

Suma sumárum. Podle toho co rozjel Eduard za hype a vzkazky které se ke mě dostávaly jsem byl na nového Spita zvědav, protože to měla být bomba. Je víc než potěšující že na první pohled tomu tak (málem) je. Myslím že z českých luhů a hájů tu zatím nic podobného nebylo a pokud jsem někde četl názory - Hm, východoevropský (sic !!!) modely - no nic moc - tak u Spita to (na první pohled neplatí). Jako proč si lhát do kapsy - jestli se nepokazí něco při stavbě (a tipuju že se to dozvíme) tak to je asi nejhezčí a nejlepší Spitfire ve čtvrtce. Proto nechápu proč nedostal do vínku hezčí obtisky...(Catrograf, Cartograf). Kór když z krabice se mi líbí minimálně tři dekálové verze (Clo-Clo, Otík Smik a stříbrný UF-Q a konec konců i ta "Pat".)

Takže to jsou moje dojmy, komu se to nelíbí ať mi Spitfire políbí, koupil jsem si ho za své prachy takže děkuju leda sám sobě :)

Takže asi takhle. Tajemství je odhaleno, Spitfire spí v kitníku, já už se nemusím těšit na duben a Eduardi se asi můžou těšit na slušné tržby. Všichni jsou spokojení a tak to má být...

Tož chlapi, kdo do toho první řízne aby nám řek jak to jde dohromady ? (Ale myslím že dobře, nicméně - důvěřuj ale prověžuj, že !)
Naposledy upravil(a) El Thud dne 01 dub 2013, 07:03, celkem upraveno 2 x.

312_Karl
Kontaktovat uživatele:

Re: Spitfire Mk. IX by Eduard- první dojmy !

Příspěvek od 312_Karl » 29 bře 2013, 23:08

proc tady neni aspon jedno foto krabice a obsahu?

a misto vodopadu vymluv ala MF prosim jeden KONKRETNI duvod. Dekuji

El Thud

Příspěvek od El Thud » 29 bře 2013, 23:12

K prohlídce jsem se dostal až večer, prosím tady něco málo je, pokud chcete vidět něco konkrétního - řekněte a já to zkusím vyfotit (za denního světla samo.)
Přílohy
P1130533.JPG
Prosím - kompletní prodejní balení Spitfiru Mk. IXc Late od Eduardu.
P1130525.JPG
Obtisky - no - posuďte sami jestli "El Thud" kecá...
P1130524.JPG
P1130523.JPG
Náhled na rámeček - všimněte si jen jednoho druhu kanónu, podle návodu by tam měly být krátké hlavně - nepotřebné pro obtisková kamuflážní schémata -nicméně-nejsou tam !

312_Karl
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 312_Karl » 29 bře 2013, 23:53

dobry, dik. 1:0 pro Thuda :)

312_Karl
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 312_Karl » 01 dub 2013, 12:51

tak objednanej 1 plnotucnej (DU-N) a 2x overtrees (LO-D a jeste nevim) :)

fofrem dodelat Baraka a vzhuru do Castle Bromwiche :D

Pojistovak
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pojistovak » 01 dub 2013, 13:08

Thude, koukní se mi do těch rámečků, díl PE23 fakt nemá náhradu v plastu?
"Reputaci si nevybudujete tím, co se chystáte udělat." -- Henry Ford
Člen Modelářská skupiny na Facebooku
Modelářovo.cz na Facebooku

El Thud

Příspěvek od El Thud » 01 dub 2013, 14:09

Bohužel nemá. Ale je to jen kus plechu s pár dírkama. Nic co by nešlo udělat z plastikové destičky za pět minut. A radši bych si tedy než kupovat tenhle předražený zoom koupil Brassin. Nebo to třeba někdo udělá coby lept/doplněk... Ale fakt je to extra jednoduchý tvar. Teď jsem se díval do návodu Hasegawy a ta tam ani ten horní pancíř(sférický trojůhelník) s výřezem pro pásy nemá a ten spodní je hrozně tlustý. Na model ta sedačka přijde nalepit bez problémů i bez toho plechu, jen s tím plechem je to hezčí. Ale jak říkám - nic co byste si nevyrobili za chvíli sami.

El Thud

Příspěvek od El Thud » 02 dub 2013, 20:38

Nejlepší je tenhle Francouz - prostě lepí (a řekl bych že pěkně) ! http://www.aeroscale.co.uk/modules.php? ... _id=205565" target="_blank

I když já bych teda Spitfiru 99% v recenzi asi nedal :)))

VLADAS

Příspěvek od VLADAS » 12 dub 2013, 11:20

Spit mně taky už přistál na stole.Asi se do něho pustím.Jo,jo,to se Eduardům povedlo......Budu dělat Poláka,ale WX-F.Mám na něho dekály a fotky. ;) ;)

Pojistovak
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pojistovak » 13 dub 2013, 09:01

Jak to tak vidím, tak jsem asi jediný kdo jej zatím nemá. A nejhorší je, že nemám žádné "puzení" jej objednávat.-( Divný.
"Reputaci si nevybudujete tím, co se chystáte udělat." -- Henry Ford
Člen Modelářská skupiny na Facebooku
Modelářovo.cz na Facebooku

Odpovědět Předchozí témaNásledující téma

Zpět na „Diskuse o letadlech“