Novinky/New/Neu

Discussions about aircraft
El Thud

Re: Novinky/New/Neu

Příspěvek od El Thud » 08 dub 2013, 20:21

Dvaatřicetinového Corsaira rozhodně nedělají. Ale asi to byl jen aprílový fór. Já sice dělám spíš ETO než PTO ale Corsair byl sexy éro a ten podíl vítězství vs. vlastních sestřelů je impozantní. Toho bych si koupil. V tomto měřítku ho dělá jen Revell (a to je hodně stará stavebnice) a Trumpeter - a ten tedy není nic moc. Mě se líbí že to letadlo má hodně elegantní - rychlý - vzhled. Grummanovy kočky byly prostě pořízci ale corsair je neuvěřitelně sexy. A to měl stejný motor jako P-47 nebo právě Hellcat.

Ján Paulik

Příspěvek od Ján Paulik » 10 dub 2013, 12:53

Tak predsa len bude 32kový corsair od tamky

http://www.hlj.com/product/TAM60324/Air ... dium=email
Obrázek
IPMS-KPM-Tatranskí Orli
Plastic Session 2013
Všetky moje dokončené modely

"Oni nechápu, že je v tom omnoho viac než obliecť sa ako vojak a ísť strieľať po ľuďoch,
je to životný štýl, je to o disciplíne, o priateľstve.
A že čo to robím? Hrám sa na vojaka, ale oni to nechápu..."

-Ján Paulik-
Former member of the
C/1-87 INF 10MD(SK)

El Thud

Příspěvek od El Thud » 11 dub 2013, 18:52

Však ho už mám na seznamu MUST HAVE kitů. Ale radši bych bublinu, tipuju že do Vánoc vyjde též.

VLADAS

Příspěvek od VLADAS » 11 dub 2013, 19:25

Ale,ale,to mám radost.Už bylo na čase.
644370_143134802520306_2057086836_n_zps5b79ee07.jpg

El Thud

Příspěvek od El Thud » 23 dub 2013, 18:29

http://www.plastik-modellbau.org/blog/t ... more-20735" target="_blank

Náhled na testovací výlisky "109" od Revellu. Nevypadá to špatně, ale upřímně - bez nýtování to vypadá tak nějak chudě - přece jen to je dvaatřicetina. Nějak tam nevidím pokrok proti cca deset let staré Hasegawě. Snad to nebude takový miš maš verzí jako u japonského výrobce. Docela mne teď mrzí že jsem si pitomec nechal utéct přebaleného "Kürfürsta" právě od "Hawy". Kéž by připravovaný Spitfire Mk. II ve shodném měřítku nýtování měl...

El Thud

Příspěvek od El Thud » 06 kvě 2013, 12:49

Už se prodává nový Typhoon od Fixe. (A také Lancaster). Bombarďáka nemám, Tajfuny tradičně dva - zatím asi nejhezčí dvaasedmdesátka od Airfixu. Křídlo má po celé dolní části výztuhy, jsou tam zbraňové šachty (nutno vyříznout) dle mého názoru parádní pumy... Klapka chladiče jde udělat otevřená/zavřená. Vrtule je komplet (aby se dal sundat kryt) a vsazuje se nakonec stavby v takovém velkém prstenci. Kolečka jsou rozdělená podélně, přední část disku (s paprsky) je nalisovaná na jedném dílu, takže tam dolepíte jen druhou část (gumu). Fotit se mi nechce, ostatně na netu už nějaké fotky jsou, ale je fakt paráda.

Pojistovak
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pojistovak » 06 kvě 2013, 20:17

Jsem an to zvědav až mi taky dorazí.-))
"Reputaci si nevybudujete tím, co se chystáte udělat." -- Henry Ford
Člen Modelářská skupiny na Facebooku
Modelářovo.cz na Facebooku

El Thud

Příspěvek od El Thud » 06 kvě 2013, 22:47

Je opravdu pěkný ! Já si dneska vzpomněl že v Caen Memorial mají jednoho "Tajfuna" u stropu. Je to pouze replika, ne skutečné letadlo,byť při výrobě byly použity původní díly - ale bestie je to obrovitánská. Na tom odkazovaném vlákně(Britmodeler) je k zastižení Chris Thomas, který je zmíněný v návodu jako konzultant (a autor plánů kde jsou všechny 1/72 Tiffy poměřovány). Jestli je pěkný Typhoon, jaký teprve bude Gladiátor anebo Fokouš. (I když ten mě zase tak nezajímá, jo kdyby to byla A-1, co se dělalala jen jako short-run, sice ji někde doma mám ale lepit to asi nebudu :() Prodává se i Lancaster, ale na ten nebyly prachy.

diamond

Příspěvek od diamond » 06 kvě 2013, 23:23

Chlapi, a nebylo by lepší podporovat raděj Českej Brengun a jejich Typhoon, než Airfix? ;)

El Thud

Příspěvek od El Thud » 07 kvě 2013, 11:19

Proč ? Brengun je short run, stojí ke čtyřem stovkám... Fix je za 135Kč a je to long run. Sorry, tentokrát prostě na vlastenectví nehraju... Za mé peníze se v tomto případě bude mít líp dělník v Indii...

A tohle se tedy "Fixu" taky povedlo: Obrázek

Odpovědět Předchozí témaNásledující téma

Zpět na „Diskuse o letadlech“